Historia Klubu Skata „CHEMIK” w Siemianowicach Śląskich

Klub Skata „CHEMIK” w Siemianowicach Śląskich rozpoczął swoją działalność wraz z wybudowaniem Domu Kultury Chemik przez Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. W roku 1976 grupa zapalonych graczy z Andrzejem Konowolem na czele rozpoczęła rozgrywki w Domu Kultury pod patronatem i z pomocą Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rozgrywano turnieje Klubowe, oraz różne turnieje okazjonalne, które gromadziły dużą ilość Siemianowickich jak i przyjezdnych graczy. Chemik zawsze potrafił zgromadzić dobrych organizatorów ( zaliczyć do nich trzeba Andrzeja Konowola, Mariana Prauzego – jednych z założycieli Polskiego Związku Skata), dlatego turnieje te cieszyły się dużą popularnością i gromadziły najlepszych zawodników naszego miasta i regionu. Jednak dodać trzeba, że gracze Ci nie angażowali się w rozgrywki poza Siemianowicami. Do najlepszych graczy tamtego okresu poza najlepszym ze wszystkich Andrzejem Konowolem zaliczyć trzeba Pawła Bijoka, Waltera Pietrzybę, Marka Brysia Helmuta Ulbricha, Józefa Bachowskiego, Marka Babuta, Gintera Goczoka, Fryderyka i Stefana Lisińskich, Henryka Kopaczewskiego, Gerarda Iwaneckiego, Mariana, Józefa i Piotra Prauze, oraz wielu innych.

Pomimo że Andrzej Konowol, czy Marian Prauze byli założycielami Polskiego Związku Skata nasi gracze nie uczestniczyli w rozgrywkach ligowych Związku, a tylko okazjonalnie brali udział w turniejach organizowanych przez Zarząd Związku – takich jak Drużynowy Puchar Polski, czy Centralna Barbórka.

Prowadzący turnieje w Domu Kultury „Chemik” zmieniali się często. Zaliczyć do nich trzeba Andrzeja Konowola, Mariana Prauzego, Henryka Eliasa i innych, jednak dopiero 10.03.1984 SM CHEMIK przystąpił do Polskiego Związku Skata i rozpoczął regularne rozgrywki. Pierwszym Prezesem Klubu został Marek Bryś. Po nim prezesurę objął Henryk Weintritt. Drużyna ta jednak nigdy nie awansowała do trzeciej ligi, a tylko rozgrywała spotkania w Lidze Okręgowej. Największym sukcesem naszej drużyny w tamtych latach to zdobycie III Miejsca w Drużynowym Pucharze Polski w roku 1987. W drużynie tej zagrali Ćwikliński Edmund, Solik Witold, Hołda Jan, Babut Marek, Weintritt Henryk, Kopaczewski Henryk.

Wielkim krokiem do przodu była reorganizacja Klubu „CHEMIK” w roku 1992. Wtedy nowo powołany Zarząd Klubu z Henrykiem Brzoską w roli prezesa rozpoczął marsz w górę tabel ligowych rozgrywek. Jednak na swój historyczny awans do III Ligi drużyna „CHEMIKA” musiała czekać siedem długich lat. Wywalczyła go dopiero w 1999 roku.

Rok 2000 – Klub posiada dwie drużyny. Jedna w III Lidze, a druga w Lidze Okręgowej.

Rok 2001 – Drużyna gra bardzo dobrze w trzeciej lidze. Awans do drugiej Ligi przegrywa małymi punktami z AMICUSEM Katowice. Drużyna w lidze okręgowej także otarła się o awans.

Rok 2002 – Drużyny grają przyzwoicie i wszystkie plasują się w środku tabeli, Klub się wzmacnia – przybywa nowych członków.

Rok 2003 – Druga drużyna awansuje do III Ligi Klub posiada drużyny w III Lidze C, w III Lidze D i jedną w Lidze Okręgowej.

Rok 2004 – Drużyna wygrywa III Ligę C i awansuje do II Ligi (Skład – Solik Witold, Rejter Zbigniew, Limański Ryszard, Kuchmacz Marcin, Herman Paweł, Brzoska Henryk), pozostałe drużyny grają przyzwoicie i zajmują miejsca w środku tabeli. Klub notuje pierwszy sukces w rozgrywkach międzynarodowych. Brązowy medal Mistrzostw Świata w dalekim Chile zdobywa Polska Drużyna Narodowa, a w niej dwóch naszych zawodników Witold Solik i Henryk Brzoska.  

Rok 2005 – Kolejny szczęśliwy rok dla naszego klubu. Drużyna zajmuje drugie miejsce w III Lidze C i awansuje do II Ligi ( skład drużyny: Helena Broda, Dąbrowski Andrzej, Pietrzyba Grzegorz, Hołda Jan, Giel Jan, Pająk Paweł), robiąc miejsce następnej drużynie która awansuje z ligi Okręgowej. Drużyna która awansowała z Ligi Okręgowej grała w składzie – Kantorski Julian, Słojewski Jerzy, Piech Henryk, Ciwis Wilhelm (w miarę potrzeby drużyna była uzupełniana innymi zawodnikami).

Rok 2006 – Bardzo szczęśliwy. Trzy nasze drużyny grają bardzo dobrze. Pierwsza drużyna wygrywa II Ligę A i po raz pierwszy nasza drużyna awansuje do I Ligi – jest to historyczny sukces dla „CHEMIKA”. W drużynie tej występowali Limański Ryszard, Kuchmacz Marcin, Solik Witold, Brzoska Henryk, Herman Paweł i Jacek Molenda. Drużyny w II Lidze i III plasują się w środku tabeli. 

Rok 2007 – Stan posiadania klubu to I Liga, II Liga I III Liga – najlepszy jak do tej pory rok dla naszego Klubu, jednak koniec roku już nie taki dobry. Pierwsza drużyna po roku gry spada do drugiej ligi, pozostałe drużyny w środku tabeli.

Rok 2008 – Dwie drużyny w drugiej lidze i jedna w trzeciej. Niby dobrze, ale jest niedosyt. I drużyna o krok od awansu z powrotem do I Ligi. Koniec rozgrywek przykry dla Klubu drużyna II Liga B z własnej winy spada do III Ligi A, trzecia drużyna w środku tabeli III Ligi. 

Rok 2009 – Stan posiadania Klubu to drużyna w II Lidze A (Rejter Zbigniew, Prauze Piotr, Dąbrowski Andrzej, Pietrzyba Grzegorz, Herman Paweł), III Lidze A (Solik Witold, Brzoska Henryk, Giel Jan, Hołda Jan, Pająk Paweł) i III Lidze C (Kantorski Julian, Piech Henryk, Słojewski Jerzy, Bogacki Kazimierz, Nowak Jan, Głowski Marek). Poza tymi zawodnikami Klub posiada jeszcze rezerwy, które są w stanie zastąpić godnie zawodników podstawowych. Końcówka roku była jednak bardzo zła dla naszego Klubu. Można powiedzieć że był to do tej pory najgorszy rok. Dwie nasze drużyny zostały zdegradowane do Ligi Okręgowej. Pozostała tylko jedna drużyna w II Lidze. Porażkę osłodziły nam wyniki indywidualne. Dwóch zawodników zakończyło rywalizację Grand Prix Polski w pierwszej dziesiątce, Zbigniew Rejter – V miejsce, a Piotr Prauze zajął miejsce siódme. Trzech naszych zawodników awansowało do Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, a ośmiu awansowało do Indywidualnych Mistrzostw O/Katowice.

Rok 2010 – Nasz Klub wystawił trzy drużyny do rozgrywek ligowych. Jedna drużyna w II Lidze B, (myślimy że z dużymi szansami na awans) i dwie drużyny w Lidze okręgowej. Mamy nadzieję że rok ten będzie dla naszych drużyn lepszy i pozwoli nam awansować. Nasze oczekiwania udały się połowicznie, drużyna awansowała z ligi okręgowej do III Ligi, jednak nasza drużyna z drugiej ligi spadła do ligi III. 
               Klub nasz odnotował także dużą stratę. Zmarł nasz zawodnik który reprezentował nasz Klub w II Lidze – Piotr Prauze.
Lepiej przedstawia się nasz wizerunek w rozgrywkach indywidualnych. W styczniowych Finałach Indywidualnych Mistrzostw Okręgu szóste miejsce zajął Henryk Brzoska, siódme Piotr Prauze a dziesiąte Andrzej Dąbrowski. Jeszcze nigdy nasz Klub nie wprowadził do Indywidualnych Mistrzostw Polski pięciu zawodników. W marcu 2011 roku w finale zagrają: Dąbrowski Andrzej ( 18 miejsce w GPP, 5 miejsce w GPP Opola ), Rejter Zbigniew ( 20 w GPP, oraz trzeci w klasyfikacji Seniorów ), Dragon Zygmunt ( 27 w GPP i czwarty w klasyfikacji Seniorów, 2 miejsce w Pucharze Śląska, 3 w GPP Opola, oraz wygrana w Turnieju Charytatywnym na rzecz Powodzian, ) Rusecki Andrzej ( 43 miejsce w GPP ), Brzoska Henryk ( 47 miejsce w GPP, oraz 8 miejsce w Centralnej Barbórce ). Równie dobrze przedstawia się sytuacja w GP O/Katowice. Do finału awansowało pięciu zawodników: Rurański Roman, Rejter Zbigniew, Bodaszewski Edward, Prauze Piotr, Brzoska Henryk. Dodać trzeba że dwóch naszych zawodników zagrało w Mistrzostwach Świata w dalekiej Republice Południowej Afryki osiągając największy drużynowy sukces jaki osiągnęła Drużyna Narodowa – Srebrny Medal. W drużynie zagrali Henryk Brzoska, oraz jako rezerwowy Witold Solik. Wyniki indywidualne świadczą że Klub nasz posiada możliwości i w następnym sezonie przyjdzie pora na sukcesy drużynowe.

Rok 2011 – Klub nasz wystawił do rozgrywek drużynowych trzy drużyny. Dwie w III Lidze, oraz jedna w Lidze Okręgowej. Dobrze rozpoczął się rok w rozgrywkach indywidualnych. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski nasz zawodnik Andrzej Rusecki zajął 18 miejsce i tylko dwa dzieliły go od zakwalifikowania do ścisłego finału. Poza nim w finale zgrał także Brzoska Henryk i Dąbrowski Andrzej. W ścisłym finale Indywidualnych Mistrzostw Okręgu grał Henryk Brzoska zajmując ostatecznie 15 miejsce. Otwarte Mistrzostwa Siemianowic Śląskich wygrał kolega Rurański Roman.
            W rozgrywkach drużynowych zawodnicy naszego Klubu zanotowali kolejny słaby rok. Z trzeciej Ligii drużyna nasza została zdegradowana do „ Okręgówki”. W Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Katowice nasze drużyny też nie odnotowały sukcesu i żadna nie awansowała do Drużynowego Pucharu Polski. Sumując nasze osiągnięcia trzeba powiedzieć że był to nasz kolejny słaby rok. Mamy jednak nadzieję że to złe lata w końcu miną i dla nas też zaświeci słońce.

Rok 2012 – Rok ten rozpoczął się dla nas lepiej niż poprzednie. W Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu w finale zgrało trzech naszych zawodników ( Brzoska Henryk, Kantorski Julian i Michalak Marek). Najlepiej zagrał Julian Kantorski zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce. Mistrzem Otwartych Mistrzostw Siemianowic Śląskich został kolega Warzyński Stanisław, a najlepszym mieszkańcem Siemianowic został Brzoska Henryk. 
            Także drużyny nasze grały bardzo dobrze. W Drużynowych mistrzostwach Okręgu Katowice wystartowały trzy nasze drużyny. Drużyna w składzie Lampa Henryk, Rurański Roman, Bodaszewski Edward, Kantorski Julian stanęła na trzecim miejscu podium, druga zajęła szóste miejsce. Obie drużyny awansowały do Finału Drużynowego Pucharu Polski. W finałowej szesnastce drużyna nasza zajęła ostatecznie 12 miejsce. W rozgrywkach ligowych drużyna nasza wróciła do trzeciej Ligii. Sukcesem drużyny było także zdobycie Drużynowego Mistrza Polski Górników. Drużyna grała w składzie Molenda Jacek, Brzoska Henryk, Michalak Marek, Rurański Roman. Dodać trzeba, że tytuł ten drużyna zdobyła po raz drugi. Do finału Indywidualnych Mistrzostw Okręgu awansowało ostatecznie sześciu zawodników. Uważamy że był to dla nas lepszy rok niż poprzednie. Teraz w roku 2013 będziemy wałczyć o jeszcze lepsze lokaty.

Rok 2013 – Do rozgrywek ligowych tak jak w roku poprzednim Klub wystawił trzy drużyny. Dwie w lidze III i jedna w lidze Okręgowej. Wszystkie trzy drużyny grały dobrze. Najlepiej grała drużyna z III Ligi C która wywalczyła awans do II Ligi. Pozostałe dwie grały do końca o awans jednak się nie powiodło. Trzeba będzie walczyć w 2014 roku. Awansująca drużyna grała w składzie: Filar drużyny – zawodnik który w rozgrywkach ligowych nagrał najwięcej punktów kolega Zygmunt Dragon, Andrzej Dąbrowski, Dudzik Adam, Edward Bodaszewski, Marek Głowski. Dodać trzeba że po raz kolejny w Drużynie Narodowej na Mistrzostwach Europy w St. Vith zagrał nasz zawodnik. Był nim kolega Witold Solik. W dwunastoosobowej drużynie zrobił trzeci wynik.
          Rozgrywki indywidualne w tym roku zaczęły się dla nas pomyślnie. Do rozgrywek finałowych Indywidualnych Mistrzostw Okręgu, po raz pierwszy awansowało sześciu zawodników. Najlepszym w ścisłym finale okazał się obecny Mistrz Siemianowic Śl. kolega Warzyński Stanisław który w ścisłym finale zajął 14 miejsce. Jeszcze lepiej zagrali nasi zawodnicy w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Do Finału w Kategorii Seniorów zakwalifikowało się trzech naszych zawodników, najlepszym okazał się kolega Zbyszek Rejter zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Marek Michalak zajął wysokie jedenaste miejsce. Poza tym nasi zawodnicy w innych turniejach także zaliczali się do czołówki. Kolega Piotrek Lampa zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Górników. Kolega Warzyński stawał na podium Turniejów o Grand Prix Okręgu. Końcówka roku także należy do naszych graczy Do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski awansowało trzech naszych zawodników: Hosemann Józef ( 8 w klasyfikacji Grand Prix Polski ), Głowski Marek i Brzoska Henryk. W finale Mistrzostw Polski Seniorów zagrają Józef Hosemann i Henryk Brzoska. Do finału Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Katowice awansowało sześciu naszych graczy: Warzyński Stanisław, Michalak Marek. Lampa Piotr, Rurański Roman, Głowski Marek, Kantorski Julian.
                Zarząd Klubu uważa że był to dla nas kolejny dobry rok. Mamy nadzieję że następny będzie jeszcze lepszy.

Rok 2014 – W roku tym Klub nasz wystawia dwie drużyny. II Liga B i III Liga C. Zawodnicy zagrają też w rozgrywkach indywidualnych.  Indywidualnie rok zaczął się pomyślnie. Zawodnik nasz Stanisław Warzyński wygrał I Turniej Grand Prix O/Katowice, w 2 turnieju Marek Michalak był 7.W trzecim Zbigniew Rejter był 6, a w 4 Henryk Brzoska zajął 14 miejsce. Józef Hosemann odebrał puchar za III Miejsce w klasyfikacji GP za 2013 Rok. Natomiast w Mistrzostwach Indywidualnych O/Katowice nikomu z naszych zawodników nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału. 18 miejsce zajął Henryk Brzoska, a 19 Marek Głowski. Trzech naszych zawodników grało w IMP. Najlepiej zagrał Henryk Brzoska zajmując 46 miejsce. W kategorii Senior z czterech naszych zawodników Zbigniew Rejter zakończył Mistrzostwa na dobrym dziewiątym miejscu.
Dobrze prezentują się nasi gracze w turniejach z cyklu Grand Prix Polski. Józef Hosemann w I Turnieju zajął 4 miejsce. W IV Grand Prix Marek Głowski był 11. Piąte to popis naszego zawodnika Piotra Lampy. Na Pomorzu zajął I miejsce. Równie dobrze poszło mu w Wielkopolsce gdzie był 12. Był to bardzo udany dla naszego Klubu wyjazdowy weekend. Po przyjeździe w GP Katowic o pudło otarł się Marek Michalak zajmując ostatecznie zajmując 4 miejsce.
             Drużynowo drużyny nasze grały ze zmiennym szczęściem. Pierwsza nasza drużyna zanotowała ogromny sukces wygrywając II Ligę B awansując do I Ligii. Również w Pucharze Polski awansowała do Finału. Drużyna występowała w składzie: Zbigniew Rejter, Józef Hosemann, Henryk Brzoska, Roman Rurański, Marek Głowski, Grzegorz Pietrzyba i Witold Solik. Druga nasza drużyna nie sprostała przeciwnikom w III Lidze C i w następnym sezonie będzie walczyć o awans w Lidze Okręgowej. Jednak w         Mistrzostwach Drużynowych Okręgu Katowice uplasowali się na III miejscu.                                                                                                                   Po raz kolejny zawodnik nasz zagrał w drużynie Narodowej. Tym razem na Mistrzostwach Świata w Paragwaju. Po dobrej grze drużyna zajęła II Miejsce ustępując tylko Niemcom. Jest to drugi srebrny medal Mistrzostw Świata który wywalczył nasz kolega, był to Henryk Brzoska. Jednak jeszcze większym sukcesem było zakwalifikowanie się naszego kolegi do ścisłego finału w grze indywidualnej. Jeszcze nigdy nasz zawodnik nie zaszedł tak wysoko. W Okręgu Katowice udało się to tylko koledze Arkadiuszowi Konowalskiemu. Ostatecznie zajął 15 miejsce.
             Nie obeszło się też bez strat. Straciliśmy naszego bardzo dobrego zawodnika. Zmarł Józef Hosemann – jeden z najlepszych zawodników w Polsce. Klub nasz w przyszłym roku będzie walczył bez niego. Strata jest duża ale nasi zawodnicy zapowiadają walkę o jak najlepsze miejsce.
             Końcówka to podsumowanie turniejów Grand Prix. W Turniejach o GP O/Katowice nasi zawodnicy wywalczyli siedem miejsc w przyszłorocznym finale Mistrzostw Okręgu. W GRAND PRIX Polski też wywalczyliśmy kilka awansów do finału IMP. W marcu zagra kolega Lampa Piotr który zajął 16 miejsce i zapewnił sobie nagrodę końcową. Poza non zagra 82 Marek Michalak i 83 Zbigniew Rejter. Mamy nadzieję że zawodnicy nasi też zagrają bardzo dobrze.
               Po tak dobrym roku mamy nadzieję że nadchodzący rok 2015 nie będzie gorszy i też przysporzy nam wiele radości.

Rok 2015 - Rok ten w rozgrywkach ligowych graliśmy trzema drużynami. I drużyna w I Lidze grała dobrze i na zakończenie zajęliśmy 15 miejsce. Miejsce premiowane nagrodą, Dwie nasze drużyny w lidze okręgowej po dobrej grze zajęły miejsca 4 i 9. Miejsca te nie dały nam awansu do trzeciej ligi. W Pucharze Polski jedna nasza drużyna awansowała do szerokiego finału jednak nie zakwalifikowała się do najlepszej szesnastki.

Rok 2016-W tym roku wystawiliśmy w rozgrywkach drużynowych I drużynę w I lidze. Zawodnicy nasi na początek sezonu zanotowali kilka sukcesów indywidualnych i tak w I-GPO  kolega Lampa Piotr zajął II-miejsce,w II-GOP  kolega Głowski Marek zajął I-miejsce,w następnych zawodach GPO  kolega Ciwis Wilhelm zajął I-miejsce,ale sukcesy indywidualne nie poszły w parze z drużynowymi w których to po 2 latach gry w I-lidze zanotowaliśmy spadek do II-ligi.Na zakończenie sezonu odbył się w naszym klubie turniej o Mistrzostwo Siemianowic Śl które wygrał kolega Lampa Piotr.                                                                     

Rok 2017-Drużyna grała w II-lidze i zajeła miejsce premiowane nagrodą końcową, ale bez awansu.W naszym klubie odbył się turniej z okazji 60- lecia SSM ten turniej wygrał zawodnik klubu Chemik Siemianowice Śl kolega Rejter Zbigniew. Na zakończenie sezonu odbył się w naszym klubie turniej o Mistrzostwo Siemianowic Śl.Zawody te wygrał kolega Pypłacz Erwin z klubu Grin Siemianowice,a II i III miejsce zajeli zawodnicy Chemika Siemianowice Solik Witold i Czmok Wiktor.                                                                                                                                              

  Rok 2018-Ponownie nasza drużyna grała w II-lidze,spisywała się dobrze,na koniec sezonu zajeliśmy 8-miejsce i niewiele brakło do awansu, a indywidualnie  w GPP-Pomorza kolega Lampa Piotr Chemik Siemianowice zajął II-miejsce.Pod koniec roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w których to zawodnicy Chemika Siemianowice brylowali.Mistrzem okręgu został kolega Głowski Marek, II-wice Mistrzem został kolega Warzyński Stanisław,a V miejsce zajął kolega Brzoska Henryk.W Mistrzostwach Polski kolega Głowski Marek zajął wysokie 19 miejsce. Na zakończenie sezonu odbyły się zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śl. Mistrzem Siemianowic Śl został kolega Warzyński Stanisław II- miejsce zajął kolega Głowski Marek III-miejsce zajął kolega Prauze Marian- Grin Siemianowice. 

ROK 2019- W rozgrywkach ligowych wystawiliśmy I-drużynę,która w zawodach ligowych spisywała się dobrze zajmując na koniec sezonu dobra -8 miejsce.Rok zaczął się dobrze ,na I GPO kolega Lorenz Leonard zajął II-miejsce,następnie odbyły się zawody Drużynowe Mistrzostwa Okręgu w których to zawodach drużyna CHEMIKA SIEMIANOWICE zwyciężyła,grając w składzie Michalak Marek-Solik Witold-Ciwis Wilhelm-Bogucki Zygmunt-Głowski Marek.W kolejnych zawodach GPO-kolega Bortel Henryk zajął III-miejsce. Koniec sezonu to oczywiście GRAND PRIX SIEMIANOWIC Śl które to wygrał kolega Grzywaczyk Piotr z klubu GWAREK BOLINA,II-miejsce zajął kolega Szober Andrzej-GRIN SIEMIANOWICE Śl,III-miejsce Dudek Wiesław -KWK WUJEK KATOWICE. Finałowa 16 zagrała o tytuł najlepszego tych zawodów. Zawody wygrał kolega Maroński Jan CHMS CHORZÓW,II-miejsce zajął kolega Dudek Wiesław KWK WUJEK,III-iejsce zajął kolega Szober Andrzej GRIN SIEMIANOWICE.Odbyły się zawody o tytuł mistrza SIEMIANOWIC Śl .MISTRZOSTWO SIEMIANOWIC Śl wygrał Szober Andrzej Grin Siemianowice Sl II-miejsce zajął Czmok Wiktor III-miejsce zajął Głowski Marek obaj zawodnicy Chemik Siemianowice.

ROK 2020  Na ten sezon wystawiliśmy 1 drużynę w II lidze ale pandemia storpedowała te rozgrywki. Rozegrano w tym roku okręgowe Mistrzostwa Okręgu w których to zawodach nasi zawodnicy rozegrali dobre zawody kolega Marek Głowski zająl III Miejsce ,a kolega Henryk Bortel VI Miejsce . Resztę roku storpedowała pandemia koronowirusa.

ROK 2021 Dograliśmy w tym sezonie Ligę za rok 2020 ,zajeliśmy miejsce  w środku tabeli .Na koniec roku rozegraliśmy turniej o mistrzostwo Siemianowic Śl. Zawody te wygrał kolega Prauze Marian z Grina Siemianowice II miejsce zajął kolega Pypłacz Erwin Grin Siemianowice Śl III miejsce zajął kolega Kałuża Kordian Chemik Siemianowice Śl.

ROK 2022 Ten sezon nie był dla klubu dobry.Zanotowaliśmy spadek z II ligi do III.Na koniec sezonu rozegrano finał GRAN PRIX Siemianowic. Zawody wygrał kolega Marek Głowski II miejsce Jan Maroński,a III miejsce Marek Kałuża.

ROK 2023 W tym sezonie klub nie wystawił drużyny do rozgrywek ligowych,co nie znaczy że byliśmy niewidoczni . Nasz zawodnik kolega Bortel Henryk uplasował śię na III -miejscu w zawodach o mistrzostwo Bytomia.Notowaliśmy dobre wyniki indywidualne w  GP Okręgu.Drużyna Chemika zajeła II-miejsce w Mistrzostwach Polski Górników w składzie Kordian Kałuża,Stanisław Warzyński,Marek Głowski,Piotr Lampa.Zorganizowaliśmy Turnieje o Mistrzostwo Siemianowic Śl i o Puchar Prezesa Śiemianowickiej SM . Na koniec roku odbyły się zawody finałowe .Mistrzem Siemianowic I=miejsce Andrzej Szober II-miejsce Marian Lier III-miejsce Marek Głowski .Puchar Prezesa SSM  I-miejsce Piotr Grzywaczyk II=miejsce Jan Maroński III-miejsce Dariusz Orel. W Barbórkowym turnieju w Piekarach Śl II miejsce zają  Marek Głowski.